Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Naucz się grać w Go!

Może nie zauważą!

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na Targach Hobby w Poznaniu!

Już 22-23 października 2016 roku będziesz mieć świetną okazję zapoznać się z jedną z najstarszych gier planszowych świata - pochodzącą z Azji grą Go.

czytaj całość

Hobby 2016

Hobby 2016

Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej w Poznaniu, który odbędzie się w ramach targów Hobby.

Wpisowe na turniej zapewnia wejściówkę na targi: HobbyHappy Baby i Aqua & Zoo.

czytaj więcej...

wyniki

Spotkania wrześniowe

Różne

Najbliższe spotkania klubowe odbędą się:

 

  • wtorek 20.09 - 17:30-21:00
  • czwartek 22.09 - 17:30-21:00
  • wtorek 27.09 - 17:30-21:00
  • czwartek 29.09 - 17:30-21:00

 

Regularne dni spotkań zostaną ustalone od października.

Zapraszamy!

czytaj całość

Przerwa wakacyjna

Różne

Z powodu trwających wakacji wstrzymaliśmy bieżące spotkania. Jeżeli jesteś w Poznaniu i masz ochotę pograć odezwij się!

W najbliższym czasie spotykamy się po wcześniejszym umówieniu terminu i miejsca.

czytaj całość

Paulina zakwalifikowała się do LMM

W miniony weekend wystartowaliśmy w turnieju we Wrocławiu, który był także eliminacjami do Ligi Młodych Mistrzów. Zawodniczka naszego klubu - Paulina Skibińska - zakwalifikowała się do finałów LMM. Gratulujemy!

czytaj całość

Krówki :)

Odebraliśmy dzisiaj z poczty przesyłkę-niespodziankę. Po jej otwarciu okaząło się, że w środku znajduje się paczka Krówek, którą otrzymaliśmy w prezencie od Laguny.

Jest nam niesamowicie miło!
Laguna - dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.

czytaj całość

Eliminacje LMM we Wrocławiu

W dniach 5-6 marca odbędą się we Wrocławiu eliminacje do Ligi Młodych Mistrzów wraz z turniejem towarzyszącym. Oczywiście nie zabraknie tam graczy z naszego klubu - przyłącz się i pojedź z nami - zapraszamy!

czytaj całość

Spotkania w 2016

Różne

W bieżacym roku pozostajemy przy tych samych terminach spotkań.

Zapraszamy w poniedziałki oraz czwartki od godziny 17:00 do 20:00.

czytaj całość

Wyniki turnieju Hobby 2015

W trakcie Targów Hobby w Poznaniu odbył się turniej Go. Po pięciu rundach interesujących rozgrywek wygrał Kamil Grabowski, 1 dan z Opola. Drugie miejsce zajął Stanisław Frejlak, 5 dan z Warszawy, trzeci był Oleksandr Yeroshkin, 3 dan z Rivne na Ukrainie. Dzięki wygranym Kamil awansował w rankingu na 2 dan.

Sponsorami nagród były Stowarzyszenie Gier Planszowych "Honte" oraz Polskie Stowarzyszenie Go. Nagrodziliśmy siedem osób.

Równolegle z głównym turniejem prowadziliśmy pokazy i naukę gry dla zwiedzających targi. Przy stoisku zatrzymywało się bardzo dużo osób popatrzeć na rozgrywany turniej oraz spróbować samemu sił w nowej grze. Co dwie godziny odbywały się turnieje Atari Go do 3 zbitych kamieni, w których można było wygrać drobne nagrody. W sumie we wszystkich pięciu turniejach wzięło udział 70 osób.

czytaj całość

Hobby 2015

MTP Hobby pawilon 5 stoisko 80

Zapraszamy na Targi Hobby!

Jeszcze dzisiaj - 18 października 2015 możecie odwiedzić nas w pawilonie 5 na stoisku 80 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Nauka gry, turnieje dla początkujących, przemiła atmosfera, piękne dziewczyny w kimonach - to wszystko możecie u nas znaleźć jeszcze dzisiaj do godziny 17:00.

czytaj całość

Hobby 2015

Hobby 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej w Poznaniu, który odbędzie się w ramach targów Hobby.

Wpisowe na turniej zapewnia wejściówkę na targi: HobbyPoznań Game ArenaHappy BabyAqua & Zoo i Tour Salon.

czytaj więcej...

wyniki

Cognifide Go Cup 2014

Już trzeci rok z rzędu mamy zaszczyt zaprosić Was na turniej Cognifide Go Cup sponsorowany przez firmę Cognifide. Turniej, w którym pula nagród wyniesie około 3500zł odbędzie się podczas Targów Hobby 25-26 października 2014. Jak co roku zapewniamy wejściówki na targi i dlatego rejestracja jest obowiązkowa.

czytaj więcej...

wyniki

Spotkania po przerwie

Różne

Po lipcowej przerwie wznawiamy spotkania klubowe.

Nastąpi jedna zmiana, od teraz spotkania będą
w poniedziałek oraz czwartek.

czytaj całość

Cognifide Go Cup #4

Październik zapowiada się bardzo bogaty w turnieje go. Również w Poznaniu przygotowujemy się do turnieju zamykającego cykl Cognifide Go Cup. W dniach 19-20 października odbywać się będą targi Hobby oraz Poznań Game Arena, na których od kilku lat jesteśmy obecni. Tym razem podczas targów odbędzie się ostatni w tym roku turniej liczony do Cognifide Go Cup.

czytaj więcej...

wyniki

Przerwa wakacyjna

Różne

Na dworze ładna pogoda, wielu goistów w wyjazdach i Letnia Szkoła Go - czyli czas na przerwę wakacyjną od spotkań.

Przerwa zacznie się w czwartek 8.08 i potrwa dwa tygodnie. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 27.08.

A w między czasie zapraszamy do zabrania się z nami na Letnią Szkołę Go.

czytaj całość

Spotkania w tym tygodniu

Różne

W tym tygodniu pomimo dni świątecznych, oraz "długiego weekendu" spotkania odbywają się normalnie. Zapraszamy we wtorek i czwartek od 17:00 do wieczora.

czytaj całość

Regulamin Cognifide Go Cup

Wydarzenie

Cykl Cognifide Go Cup będzie składał się z czterech turniejów, które odbędą się w 2013 rokuw Poznaniu. Poniżej publikujemy regulamin cyklu.

czytaj całość

Cognifide Go Cup

Witamy serdecznie w roku 2013 i zapraszamy wszystkich goistów do udziału w cyklu Cognifide Go Cup składającego się z czterech turniejów.

Pierwszy turniej odbędzie się już 26 stycznia w Poznaniu, dodatkowo przewidujemy turniej towarzyszący na “trzynastkach”.

Regulamin cyklu dostępny na naszej stronie.

czytaj więcej...

wyniki

Zmiana terminów spotkań

Od tego tygodnia zmieniamy dzień spotkań z poniedziałku na wtorek. Godziny pozostają te same - od 17:00 do 20:00 albo i dłużej.

Zapraszamy.

czytaj całość

4 dwuosobowe wejściówki na Targi Hobby 2012

Różne

Dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim oraz firmie Cognifide Polska, mamy do rozdania 4 dwuosobowe wejściówki na Targi Hobby 2012, które odbędą się w najbliższy weekend. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie odbywają się również targi PGA (Poznań Game Arena), Happy Baby oraz Aqua Zoo. Na wszystkie obowiązuje jedna wejściówka! 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w hali 3A, czeka tam na Was mnóstwo atrakcji.

Konkurs zakończony, lista zwycięzców w artykule.

czytaj całość

Cognifide sponsorem Turnieju Go

Sponsor Turnieju - Cognifide

Z wielką radością informujemy, że firma Cognifide została sponsorem Turnieju Go na Targach Hobby.

Cognifide specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych systemów zarządzania treścią z wykorzystaniem technologii Java i .NET.

Firma dba nie tylko o swoich klientów, ale także chętnie włącza się w pasje swoich pracowników. O jej działaniach możecie poczytać na profilu Facebooka. Znajdziecie tam również informacje o Cognifide'owej Lidze Go, która trwa od sierpnia.

Szczegóły Turnieju znajdziecie w dalszej części artykułu.

czytaj więcej...

wyniki

Honte na Targach Hobby

Nie znasz Go?

Już po raz szósty będziemy gościć na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tym razem zaplanowaliśmy atrakcje zarówno dla goistów jak i dla tych co dopiero usłyszą o go po raz pierwszy.

27 i 28 października na Targach Hobby nauczymy setki ludzi grać w go. Każdy kto odwiedzi nasze stoisko będzie mógł poznać najstarszą grę świata, rozwiązać problemy życia i śmierci lub wziąć udział w mini turnieju.

Równolegle na naszym stoisku odbędzie się dwudniowy Turniej Go dla tych, co już poznali tę piękną grę.

czytaj całość

Piotr Wysocki zagra w Mistrzostwach Polski

Piotr Wysocki

W trakcie Eliminacji do Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Olsztynie, Piotr Wysocki - członek naszego klubu, zajął 4 miejsce i zakwalifikował się tym samym do udziału w Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy!

czytaj całość

Spotkania w lipcu

Dzisiaj zaczyna się Letnia Szkoła Go na Przystanku Alaska.

Poniważ znaczna grupa poznaniaków będzie się tam opalać, kąpać i grać w Go, to nie będzie spotkań w najbliższy poniedziałek (9.07) oraz czwartek (12.07). W kolejnym tygodniu spotkania zapewne będą. Za to zapraszamy na LSG, można przyjechać nawet na jeden dzień.

Update: spotkania w poniedziałek (16.07) również nie będzie, najbliższe spotkanie w czwartek (19.07).

Update2: spotkanie dziś (19.07) odbędzie się w trybie rozproszonym, tj. każdy stąd gdzie się znajduje pomyśli troszeczkę o innych klubowiczach. Prostszymi słowy - nie ma spotkania.

czytaj całość

Wygraliśmy Wielki Turniej Piłkarzyków

Nasz drużyna ("Honte") wygrała Wielki Turniej Piłkarzyków organizowany przez Głos Wielkopolski. Turniej odbył się w poznańskiej strefie kibica w trakcie trwania Euro2012.

Zwycięzka drużyna w składzie Sylwia Barcicka (pasqda) i Grzegorz Sobański (silk) wygrała komplet gier i zdobyła Puchar Głosu Wielkopolskiego, który można podziwiać w klubie.

czytaj całość

Wizyta Xie Guochen

Wydarzenie

Aktualizacja: we wtorek jednak warsztatów nie będzie, przepraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

W tym tygodniu odwiedzi nas Xie Guochen, gracz pochodzenia chińskiego, 8dan w rankingu amerykańskim, 6dan w europejskim. Dokładnie szczegóły wizyty będą uzgadnanie na bieżąco, ale spodziewamy się, że w poniedziałek oraz wtorek poprowadzi warsztaty.

czytaj całość

Turniej piłki stołowej w strefie kibica

Jak wszyscy odwiedzający klub wiedzą, w przerwach pomiędzy grami w Go, grywamy zwykle w piłkarzyki. W ostatni weekend zawodnicy z klubu wystartowali w turnieju w Galerii Malta zajmując 4 miejsce.

Kolejna okazja do gry turniejowej będzie w trakcie trwania Euro w Strefie Kibica. W wielodniowym Turnieju o puchar Głosu Wielkopolskiego wystawimy co najmniej jedną reprezentację klubową (pasqda&silk).

Zachęcamy także wszystkich pozostałych klubowiczów do startu - dobra okazja wykorzystać częsty trening. A do wygrania są cenne nagrody.

czytaj całość

Spotkanie 2 maja

Różne

Z okazji wolnego czasu, przerw świątecznych, i tak dalej, zapraszamy dzisiaj od godziny 17:00 na dodatkowe spotkanie w tym tygodniu.

czytaj całość

Turniej w Poznaniu

Turniej w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy wszystkich na turniej do Poznania 14 kwietnia 2012

Tradycyjnie w Poznaniu grać będziemy w grupach zależnie od rankingu. Przewidujemy trzy grupy, w każdej będą do wygrania nagrody. W dwóch silniejszych grupach gry równe, w ostatniej handicap obniżony o dwa.

czytaj całość

Turniej w Toruniu

Po ograniczonej aktywności Poznańskich goistów na turniejach wróciliśmy do gry. W ostatnio weekend wybraliśmy się w cztery osoby na turnieje do Torunia. Paulina zagrała w Mistrzostwach Polski Juniorów a Darek, Piotr i Silk zagrali w Rubinowym Kamieniu.

czytaj całość

Pokaz Go w szkole podstawowej nr 71

W dzień wagarowicza wybraliśmy się do szkoły podstawowej nr 71 przy ulicy Przybyszewskiego, aby przedstawić uczniom klas czwartych Go. W ciągu jednej lekcji przedstawiliśmy Atari Go oraz daliśmy uczniom możliwość grania między sobą.

czytaj całość

Wyniki lutowego turnieju

W sobotę odbył się lokalny turniej. Trzy rundy zagrało ośmiu graczy z Poznania. Przy okazji wszyscy obiecali, że turniejów będzie więcej.

czytaj całość