Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Ogólnopolska Liga Międzyklubowa

Fot.: torisan3500 (CC-by-nc)

Po bardzo udanym i przyjemnym pojedynku Poznań - Szczecin, razem ze szczecińskim klubem Porfirion wystosowaliśmy apel o utworzenie Ogólnopolskiej Ligii Międzyklubowej. Poniżej prezentujemy proponowane aspekty techniczne jej organizacji, wraz z dosyć obszernym uzasadnieniem i omówieniem.

Zapraszamy wszystkie chętne kluby do uczestnictwa! Szczegóły uzgodnimy między wszystkimi zainteresowanymi,

czytaj całość

Wrześniowe spotkania

Różne

Z powodu odbywających się w przyszłym tygodniu targów, odwołane jest spotkanie klub we wtorek, 14 września, w Krieku. Kolejne spotkanie 21 września zgodnie z planem.

Spotkania w ODK Wiktoria w rozpoczynającym się roku szkolnym zaczniemy od 23 września. Miejsce jak zwykle, godziny jak zwykle - 17-20 [Czwartki].

czytaj całość

Bajka o początkach Go

Różne

Dawno, dawno temu w Chinach władcą był mądry i dobry cesarz Yao. We wszystkich, nawet najodleglejszych prowincjach ludziom żyło się dobrze i dostatnio, a wrogowie z daleka omijali potężne cesarstwo. Cesarz Yao miał tylko jedno, ogromne zmartwienie: jego jedyny syn i następca tronu, książę Dan Zhu zajmował się tylko rozrywkami. Nie interesowały go problemy cesarstwa, nie chciał uczyć się, jak dobrze władać wielkim krajem.

czytaj całość