Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Podsumowanie Turnieju Kwietniowego

W ostatni weekend odbył się Turniej Kwietniowy w Poznaniu na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Ładna lokalizacja turnieju pomagała uczestnikom wyciszyć się przed kolejnymi rundami, a niektórzy korzystali z pięknej pogody i cieszyli się grą przy lesie. Turniej rozpoczęliśmy w gronie osiemnastu osób z sześciu różnych miast. Kto by się spodziewał, że nawet osoby z polskiej Syberii nas odwiedzą? Pokazali nam, że w swoim regionie polują nie tylko na niedźwiedzie polarne, ale również na wielkie smoki na gobanie. Pomimo tego, że każdy był zmęczony po długich podróżach, czy też udoskonalaniem swojej gry w nocy, to pierwszy dzień zaczął się bardzo ciekawymi partiami. Trzeba również wspomnieć o jak zawsze pysznych kanapkach, które cały czas dodawały nam siły.

czytaj całość

Go w Pracowni Kuniec Dymbiec

Reportaż

Mamy kolejne miejsce, gdzie można pograć w Go!

Pracownia Kuniec Dymbiec zaprosiła poznańskich goistów na spotkania planszówkowe. 

W piątek 29.09.2017 mieliśmy okazję zapoznać dzieci oraz dorosłych z naszą wspaniałą grą. Wszyscy byli oczarowani "Bajką o początkach Go", a potem chętnie rzucili się w wir walki grając w Atari Go.

Następne spotkanie planszówkowe za tydzień, a dzięki firmie Cognifide i projektowi "Meet Go with Cognifide",  mogliśmy zostawić im 10 zestawów do Atari Go. 

Poznańscy goiści będą czuwać nad nauką odwiedzając Pracownię Kuniec Dymbiec raz w miesiącu.

 

czytaj całość

Paulina zakwalifikowała się do LMM

W miniony weekend wystartowaliśmy w turnieju we Wrocławiu, który był także eliminacjami do Ligi Młodych Mistrzów. Zawodniczka naszego klubu - Paulina Skibińska - zakwalifikowała się do finałów LMM. Gratulujemy!

czytaj całość

Wyniki turnieju Hobby 2015

W trakcie Targów Hobby w Poznaniu odbył się turniej Go. Po pięciu rundach interesujących rozgrywek wygrał Kamil Grabowski, 1 dan z Opola. Drugie miejsce zajął Stanisław Frejlak, 5 dan z Warszawy, trzeci był Oleksandr Yeroshkin, 3 dan z Rivne na Ukrainie. Dzięki wygranym Kamil awansował w rankingu na 2 dan.

Sponsorami nagród były Stowarzyszenie Gier Planszowych "Honte" oraz Polskie Stowarzyszenie Go. Nagrodziliśmy siedem osób.

Równolegle z głównym turniejem prowadziliśmy pokazy i naukę gry dla zwiedzających targi. Przy stoisku zatrzymywało się bardzo dużo osób popatrzeć na rozgrywany turniej oraz spróbować samemu sił w nowej grze. Co dwie godziny odbywały się turnieje Atari Go do 3 zbitych kamieni, w których można było wygrać drobne nagrody. W sumie we wszystkich pięciu turniejach wzięło udział 70 osób.

czytaj całość

Wygraliśmy Wielki Turniej Piłkarzyków

Nasz drużyna ("Honte") wygrała Wielki Turniej Piłkarzyków organizowany przez Głos Wielkopolski. Turniej odbył się w poznańskiej strefie kibica w trakcie trwania Euro2012.

Zwycięzka drużyna w składzie Sylwia Barcicka (pasqda) i Grzegorz Sobański (silk) wygrała komplet gier i zdobyła Puchar Głosu Wielkopolskiego, który można podziwiać w klubie.

czytaj całość

Turniej w Toruniu

Po ograniczonej aktywności Poznańskich goistów na turniejach wróciliśmy do gry. W ostatnio weekend wybraliśmy się w cztery osoby na turnieje do Torunia. Paulina zagrała w Mistrzostwach Polski Juniorów a Darek, Piotr i Silk zagrali w Rubinowym Kamieniu.

czytaj całość

Pokaz Go w szkole podstawowej nr 71

W dzień wagarowicza wybraliśmy się do szkoły podstawowej nr 71 przy ulicy Przybyszewskiego, aby przedstawić uczniom klas czwartych Go. W ciągu jednej lekcji przedstawiliśmy Atari Go oraz daliśmy uczniom możliwość grania między sobą.

czytaj całość

Wyniki lutowego turnieju

W sobotę odbył się lokalny turniej. Trzy rundy zagrało ośmiu graczy z Poznania. Przy okazji wszyscy obiecali, że turniejów będzie więcej.

czytaj całość

Leszek Sołdan Mistrzem Polski 2011

Leszek Sołdan

Przez pierwsze cztery dni grudnia odbywały się w Poznaniu finały tegorocznych Mistrzostw Polski. Ośmiu graczy zmierzyło się systemem każdy-z-każdym. Po trudnej walce Leszek Sołdan został Mistrzem Polski 2011. Jest to 15ty tytuł Mistrza dla Leszka.

czytaj całość

O Japonii w Promyczku

Wiedziałem, że taki dzień nadejdzie. Posiadanie dziecka w przedszkolu oznacza swobodną wymianę myśli młodocianych i chwalenie się, czyj tata czy mama jest super, bo: pracuje w Dani, gra na klarnecie, jeździ Dodgem, itp. – cytaty z życia wzięte. Basia nie mogła zostać z tyłu, a że tata jest pospolitym informatykiem, trzeba było coś wymyślić…

Okazja nasunęła się podczas programu zwiedzania świata – palcem po mapie – realizowanego przez cały semestr w grupie średniaków. Podczas „postoju” w Azji nieśmiało zasugerowałem prezentację o Japonii.

czytaj całość

PGA - dzień drugi + podsumowanie

Nasza ekipa

Niedziela okazała się dla nas zdecydowanie łagodniejsza od dnia pierwszego. Po szaleńczej sobocie zmęczone tłumy postanowiły, że pora na dzień wytchnienia i na całym terenie targów pojawiło się znacznie mniej zwiedzających. Nam jednak dzień odpoczynku nie był dany, co w połączeniu z zabieganym początkiem tygodnia daje parę dni opóźnienia w powstaniu relacji. Na szczęście teraz możecie już nacieszyć oczy i serca z dawna oczekiwanymi informacjami, bo oto lista zwycięzców goistycznych turniejów i konkursów z PGA 2009 jest już dostępna.

 

Co więcej - Fotoreportaż już jest na stronie!

czytaj całość

PGA - dzień pierwszy + Nowe Świeże Koszulki Klubowe

Pierwszy dzień tegorocznego PGA mamy już za sobą. Przez nasze stoisko przewinęło się naprawdę dużo ludzi (tyle, że gdyby każda złożyła swój podpis z poparciem, to już w niedzielę moglibyśmy zakładać własna partię polityczną). Stoisko było tak popularne, że nieraz po zaoferowaniu wytłumaczenia zasad nowym zwiedzającym stawałem przed przykrą rzeczywistością braku wolnych stolików, które ktoś zajął w między czasie.

Nie należy również zapominać o tym, że był to dzień  wielkiego debiuty pierwszych klubowych koszulek. Dzięki sprawności naszych niemalże profesjonalnych grafików mogliśmy pochwalić się nowym, szykownym i niewątpliwie w tym sezonie modnym ciuchem przed tak dużym zgromadzeniem.

Zdjęcia (także koszulek) są tutaj.

Wyniki turniejów i konkursu ukażą się jutro (niestety nazwiska zwycięzców zostały na naszym zapleczu na PGA).

czytaj całość

Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach - Wyniki

Reportaż

Pierwszy Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach już się skończył. Było na prawdę krwawo, grupy walczyły, odbierały sobie oddechy i ginęły dziesiątkami. Nie zabrakło też cross-cutów. Tytuł Mistrza Dziewiątek 2009 w Poznaniu wywalczył Mikołaj.

A oto całe podium:

  1. Mikołaj Olszański
  2. Dariusz Maćkowiak
  3. Grzegorz Sobański

czytaj całość