Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach - Wyniki

oro, 28 września 2009 r.

Jak można się domyśleć z ostatniego wpisu Pierwszy Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach już się odbył i nawet skończył. Dzięki pomocy Silka, zarówna merytorycznej jak i materialnej (jedyna osoba z długopisem i kartką), można do tego dodać, że zakończył się sukcesem.

Atmosfera była oczywiście wspaniała, jak zawsze w klubie. Choć może nawet trochę wspanialsza niż zwykle - tego dnia doprawiała ją nutka woni rywalizacji unosząca się w powietrzu. Oprócz tego zwabiliśmy paru rzadziej pojawiających się klubowiczów.
Ogółem było nas 9 uczestników (plus dwóch szkrabów z Zefciem, którzy w turnieju nie brali udziału lecz nie dawali o sobie zapomnieć). Poprzez losowanie czarnych i białych kamieni podzieliliśmy się na dwie grupy, w których rozegraliśmy partie każdy z każdym. Następnie z grup miały wyjść po dwie osoby, by systemem pucharowym wyłonić naszego nowego mistrza.

Grupa czarna (tym razem najsilniejszy wymieniony na początku):

 • Darek Maćkowiak
 • Darek Bednarczyk
 • Mikołaj Olszański
 • Miłosz Meller
 • Mateusz Poszwa

Grupa biała:

 • Silk
 • Zefciu
 • Okowoko
 • Oro

Z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu w grupie czarnej uplasował się Darek M. Tuż za nim, na drugiej gwarantującej awans pozycji, znalazł się Mikołaj.

Niestety wśród białych sytuacja nie była tak klarowna i trójka graczy zmuszona była do wzięcia udziału w dogrywce. Byli to Okowoko, Silk i Oro. Z blitzowej batalii zwycięsko wyszli dwaj ostatni, tym samym zyskując sobie prawo do awansu (Silk na pierwszej pozycji).

Półfinały dowiodły, że grupa czarnych winna być w rzeczywistości zwana grupą śmierci, ponieważ zarówno Silk przegrał swą partię z Mikołajem, jak i Oro zmuszony został ulec Darkowi.

Emocje nie opadały, bo teraz przyszedł czas na mały i duży finał. Intensywne myśli niemal iskrzyły w powietrzu. Nie zabrakło heroicznej walki i pięknych kształtów (mowa o cross-cutach oczywiście).

W rezultacie tytuł Mistrza Dziewiątek 2009 w Poznaniu wywalczył Mikołaj. A oto całe podium:

 1. Mikołaj Olszański
 2. Dariusz Maćkowiak
 3. Grzegorz Sobański

Kto nie był niech żałuje i szuka swojej szansy za rok. A jeśli chcesz się zmierzyć z naszym mistrzem, to wiedz, że czeka na Ciebie zawsze gotowy w klubie.

powrót