Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Pokaz Go w szkole podstawowej nr 71

silk, 22 marca 2012 r.

W dzień wagarowicza wybraliśmy się do szkoły podstawowej nr 71 przy ulicy Przybyszewskiego, aby przedstawić uczniom klas czwartych Go. Odwiedziliśmy trzy klasy, z każdą spędzając jedną godzinę lekcyjną.

Po krótkim wprowadzeniu, którego celem było rozbudzenie ciekawości słuchaczy, Sylwia Barcicka przedstawiała zasady gry w Atari Go. Jak się łatwo domyślić nikt nie miał problemów ze zrozumieniem idei zbijania i już po chwili na planszy pokazowej toczyły się zacięte pojedynki. Wszystkie klasy jednogłośnie wybrały podział na dwie drużyny - dziewczyny vs chłopacy. Każda gra wzbudzała niezmiennie duże emocje.

Nawet osoby, które z początku nie miały ochoty podejść i zagrać ruchu, ostatecznie zgłaszały się i grały wspólnie ze wszystkimi.

Zaraz po dwóch grupowych pojedynkach wszyscy otrzymali małe plansze i mogli zacząć toczyć indywidualne pojedynki pomiędzy sobą. Piątka naszych klubowiczów - Artur, Maciej, Paulina, Sylwia i ja - czuwała nad grami i poprawnym liczeniem oddechów.

Wielu osobom Atari Go bardzo się spodobało i ponad połowa czwartoklasistów wyraziła zainteresowanie uczestnictwem w turnieju, który zorganizujemy dla nich w kwietniu.

Do zobaczenia na przyszłych pokazach.

 

powrót