Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Mistrzostwa Polski

silk, 7 listopada 2011 r.

Tegoroczna Liga Mistrzostw Polski odbędzie się w Poznaniu, w dniach od 1 do 4 grudnia. O tytuł Mistrza 2011 walczyć będzie osiem osób. Cztery z nich awans do finału zapewniły sobie w zeszłym roku, zajmując pierwsze cztery miejsca w zeszłorocznej lidze. Druga czwórka wyłoniona została w eliminacjach, które odbyły się w Łodzi w dniach 17 i 18 września. Lista startowa wygląda następująco:

  1. Leszek Sołdan, 5 dan
  2. Kamil Chwedyna, 4 dan
  3. Krzysztof Giedrojć, 4 dan
  4. Marek Kamiński, 4 dan
  5. Koichiro Habu, 4 dan
  6. Stanisław Frejlak, 2 dan
  7. Radosław Jachym, 4 dan
  8. Marcin Majka, 1 dan

Dwójka graczy rezerwowych to Sebastian Pawlaczyk (2 dan) oraz Majus Misiak (1 dan). Zagrają oni, jeżeli któryś z graczy z podstawowej ósemki wycofa się z udziału w finale.

Warto zwrócić uwagę, iż wśród uczestników jest aż sześciu zawodników o rankingu 4-5 dan co gwarantuje nam dużo emocji oraz ciekawych gier.

Turniej odbędzie się w poznańskim klubie go, który choć ślisznie wykończony, ma bardzo ograniczoną pojemność. Z tego powodu nie mamy możliwości zorganizowania turnieju towarzyszącego oraz przyjęcia kibiców na miejscu. Zapiszcie sobie jednak datę mistrzostw w kalendarzu, gdyż planujemy transmisję na żywo wszystkich gier. Jak zwykle będzie to miało miejsce w Polskim Pokoju na serwerze KGS. Dodatkowo spodziewajcie się kamery, która przekazywać będzie bieżącą sytuację z sali gier. No, w najgorszym wypadku opóźnioną o 20 sekund.

Szczegóły turnieju:
Miejsce: Klub Go "Honte", ul. Kopernika 4/2, Poznań
Czas: czwartek, 1 grudnia do niedziela, 4 grudnia
Sędzia: trwają negocjacje,
Reguły: japońskie, 90min czasu + 60s byo-yomi

Wstępny rozkład rund:

I runda: czwartek 17:00
II runda: piątek 10:00
III runda: piątek 16:00
IV runda: sobota 10:00
V runda: sobota 15:00
VI runda: niedziela 9:00
VII runda: niedziela 14:00

Kwestie noclegów pozostawiamy indywidualnie graczom. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy prosimy o kontakt (np. mailowy silk (at) boktor.net).

Wszelkie dodatkowe informacje podawać będziemy na bieżąco.

Graczy zapraszam do przyjazdu a kibiców do oglądania transmisji.

powrót