Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Poznań Game Arena 2007

led, 24 listopada 2007 r.

W weekend 24-25.11 odbyły się w Poznaniu największe targi gier w kraju Poznań Game Arena. Pośród mnóstwa gier komputerowych, bitewnych i planszowych nie mogło zabraknąć Go. Poznański klub przygotował stoisko na którym zwiedzający mogli się zapoznać z grą oraz oczywiście pograć. Na dużym ekranie pokazywane były na żywo relacje z gier LMP, które przyciągały uwagę zwiedzających oraz uprzejemniały trochę czas osobom prowadzącym stoisko.

W sobotę odbyły się 2 szybkie turnieje dla początkujących z drobnymi nagrodami. Natomiast w niedzielę o 12:00 odbył się turniej główny, w którym zagrało 16 osób. Wszyscy uczestnicy dostali dyplom, a najlepsi nagrody rzeczowe. Pierwsze miejse zajął Tomek Nawracała. Chciałbym w tym miejscu podziękować sponsorom nagród:

  • sklepowi e-go.pl
  • organizatorom PGA
  • Michałowi Parkole
  • Grzegorzowi Sobańskiemu

Ponieważ było jeszcze więcej chetnych - po południu odbył się drugi, mniejszy turniej dla 10 osób. Znowu były dyplomy dla wszystkich oraz nagrody dla najlepszych. Wygrał Łukasz Przybylak. Co ciekawe oba turnieje wygrali szachiści.

Dodatkowo był konkurs na rozwiązanie arkusza problemów, który wygrał Miłosz Meller z kompletem poprawnych rozwiązań, i otrzymał w nagrode książkę Tsumego.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu fotograficznego.

Gdyby ktoś miał ochotę to te same zdjęcia dostępne są też w wyższej rozdzielczości.

powrót