Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Poznań Game Arena 2008

silk, 23 listopada 2008 r.

Fotoreportaż

W weekend 22-23 listopada, odbyły się w Poznaniu największe targi gier w Polsce - Poznań Game Arena. Kolejna edycja znowu przyciągnęła tysiące graczy i widzów.

Tak jak i w zeszłym roku Wielkopolski Ośrodek Go uznał, że taka impreza nie może odbyć się bez naszej wspaniałej gry. Dlatego zmobilizowaliśmy siły i przygotowaliśmy stoisko, na którym zwiedzający mogli poznać zasady, pograć między sobą oraz z klubowiczami. Nasz klub reprezentowała silna grupa - aż dwudziestoosobowa! Co więcej, oprócz Poznaniaków w skład ekipy weszły też osoby "zamiejscowe" - EmTom z Łodzi, Azael z Warszawy oraz Kamyk ze Szczecina.

W tym roku organizacja miejsca PGA wyglądała odrobinę inaczej niż wcześniejszych edycji, gdyż wszystkie trzy areny - Digital, Fantasy i Paintball znajdowały się we wspólnej hali. Z jednej strony spowodowało to niesamowity hałas, który odrobinę przeszkadzał, szczególnie po całych dwóch dniach. Z drugiej strony oznaczało to, że wszyscy którzy chcieli dostać się do części komputerowej musieli przejść w okolicach naszego stoiska.

Przez weekend nasze stoisko odwiedziło kilkaset osób. Wszystkim dzielnie tłumaczyliśmy zasady oraz wprowadzaliśmy w strategię gry. Rozdawaliśmy ulotki z informacjami o grze, o spotkaniach naszego klubu oraz o kontakcie w Internecie. Liczymy, że jeżeli gdzieś w Waszym klubie pojawią się nowi gracze to zostaną mile przyjęci :)

Główną atrakcją soboty był "Konkurs na Przebiegłego Goistę" - 40 problemów do rozwiązania. Dodatkowymi atrakcjami były trzy turnieje dla początkujących, w których wygrać można było koszulki PGA. Wystartowało w nich kolejno 16, 11 oraz 7 osób. Zwycięzcami zostali: Krzysztof Sieja, Kamil Dorożała oraz Exot.

W niedzielę odbyły się dwa turnieje. Mniejszy przedpołudniowy na 8 osób, którego zwycięzcą został Mikołaj. Po południu miał miejsce Główny Turniej Go na PGA. Wystartowało w nim 15 osób, w tym także część uczestników poprzednich turniejów. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta i emocjonująca. Od połowy rozgrywki żałowaliśmy, że nikt nie notował partii finałowych.

Ostatecznie zwycięzcą został Miłosz Meller.

Klasyfikacja końcowa:

1. Miłosz Meller
2. Tomasz Luch,
3. Adrian Markiewicz,
4. Dorota Gregorowicz,
5-6. Kamil Dorożała, Marcin Meller,
7-8. Łukasz Olejnik, Arkadiusz Godyń.

Miejsca pierwsze do szóstego zostały nagrodzone. Nagrody zasponsorowali:

1. Sklep Druh - komiksy oraz książki
2. PGA - koszulki
3. Poznańscy goiści - klubowo i indywidualnie.

No i cóż więcej dodać - zapraszamy za rok!

powrót