Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Targi Hobby

silk, 8 października 2011 r.

Z radością zapraszamy na drugą w historii edycję targów Hobby poszerzonych o tematykę zabawek oraz gier towarzyskich. Impreza odbędzie się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 22-23 października 2011r.

W poprzedniej edycji targów wzięło udział udział 215 firm i indywidualnych osób, prezentując swoje modele, produkty, kolekcje i gry. W kilku halach każdy może znaleźć zabawę dla siebie. Począwszy od precyzyjnych modeli oddających każdy detal żaglowców, pociągów czy nawet pojazdów wprost ze science fiction; przez jeżdżące po torach pociągi z zamodelowanymi wnętrzami wagonów; po zdalnie sterowane samochody wyścigowe.

Zdecydowanie wspomnieć należy o rekordowej makiecie w skali TT. Makieta składać się będzie z 85 elementów modułowych i 75 metrów toru bieżącego. Każdy z modułów przygotowywanych jest przez inne osoby bądź zespoły, a trakcie targów łączone są one w całą makietę odzwierciedlającą istniejące, rzeczywiste stacje kolejowe. Zdalnie sterowany model pociągu może przejechać całą trasę zgodnie ze wskazaniami semaforów i dostępnością torów. Każdy kto widział taki przejazd na makiecie wie, że robi to niesamowite wrażenie.

Spodziewać się można także torów, na których gracze (kierowcy?) walczyć będą w wyścigach zdalnie sterowanych modeli. A to wszystko to wyłącznie atrakcje części modelarskiej.

W części poświęconej grom planszowym spotkać będzie można sklepy oraz wydawców ze swoimi najnowszymi produktami i pomysłami. No i nie obędzie się bez, tradycyjnego już na imprezach poznańskich, stoiska z grami planszowymi Gramajdy. Gramajda to klub miłośników planszówek, którzy na targach organizują miejsce, gdzie każdy ze zwiedzających ma możliwość zagrania w setki gier. I tutaj znowu, każdy znajdźcie coś, co go interesuje - proste, szybkie gry lub złożone i długie gry wymagające wytężania szarych komórek. Zwykle w pobliżu zawsze znajdzie się też ktoś z obsługi stoiska, kto wytłumaczy zasady gry, której nie znacie.

W części poświęconej grom nie może też, oczywiście, zabraknąć stoiska Go. Poznański klub po raz kolejny pojawi się na targach i będzie zachęcał wszystkich zainteresowanych do poznania zasad i zagrania w Go. Jeżeli masz ochotę pograć, a nigdy nie chciało Ci się poznać zasad przyjdź do nas. Jeżeli znasz zasady a masz ochotę pograć, też zapraszamy. Grasz bardzo dobrze i potrafisz ograć wszystkich ze stoiska? Też przyjdź, może nauczysz grać kogoś nowego.

Targi Hobby odbędą się w weekend 22-23 października. W sobotę rozpoczną się od godziny 10:00 (kasy czynne od 9:30) i potrwają do 18:00. W niedzielę dwie godziny krócej: 10:00 - 16:00. Cena wejściówki to 12pln albo 8pln w przypadku biletu rodzinnego. Więcej szczegółów na oficjalnej stronie targów.

powrót