Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Mistrzostwa Polski

Wydarzenie

Tegoroczna Liga Mistrzostw Polski odbędzie się w Poznaniu, w dniach od 1 do 4 grudnia. O tytuł Mistrza 2011 walczyć będzie osiem osób. Cztery z nich awans do finału zapewniły sobie w zeszłym roku, zajmując pierwsze cztery miejsca w zeszłorocznej lidze. Druga czwórka wyłoniona została w eliminacjach, które odbyły się w Łodzi w dniach 17 i 18 września.

czytaj całość

Targi Hobby

Z radością zapraszamy na drugą w historii edycję targów Hobby poszerzonych o tematykę zabawek oraz gier towarzyskich. Impreza odbędzie się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 22-23 października 2011r.

W poprzedniej edycji targów wzięło udział udział 215 firm i indywidualnych osób, prezentując swoje modele, produkty, kolekcje i gry. W kilku halach każdy może znaleźć zabawę dla siebie. Począwszy od precyzyjnych modeli oddających każdy detal żaglowców, pociągów czy nawet pojazdów wprost ze science fiction; przez jeżdżące po torach pociągi z zamodelowanymi wnętrzami wagonów; po zdalnie sterowane samochody wyścigowe.

czytaj całość

Honte na Letniej Szkole Go

LSG 2010

Podobnie jak w poprzednich latach, zdecydowaną większość goistów trafia na wakacje w to samo miejsce - na przystanek Alaska, gdzie organizowana jest Letnia Szkoła Go. Jest to największa impreza goistyczna roku (nie jest to chwyt marketingowy; tak po prostu jest) i nie może na niej zabraknąć przedstawicieli Wielkopolskiego Ośrodka Go.

W tym roku jadą (prawie) wszyscy ;]

W związku z tym z przykrością chcelibyśmy poinformować, że w czasie LSG, tj. 6 - 21 sierpnia, nie będzie spotkań w klubie na Kopernika.

 

czytaj całość

Pierwsze spotkanie w nowym klubie

Wejście

W najbliższy wtorek rozpoczynamy spotkania w nowym miejscu - na ulicy Kopernika.

Przez ostatnich kilka miesięcy trwały intensywne prace nad remontem pomieszczenia do którego teraz przenosimy spotkania klubowe.

czytaj całość

Ostatnie spotkanie w Wiktorii

Wydarzenie

W najbliższy czwartek (14.04) odbędzie się ostatnie spotkanie klubu w ODK Wiktoria. Po wielu latach współpracy z Wiktorią poznański klub wchodzi na nową drogę.
Spotkania w Wiktorii odbywały się odkąd pamiętam, to tam przyszedłem pierwszy raz do klubu, to tam uczyłem się grać. Podejrzewam, że wiele osób ma duży sentyment do tego miejsca spotkań. Stąd w ten czwartek ostatnia okazja pojawić się i zagrać na Os. Zwycięstwa.
Może ktoś coś upiecze? :)

czytaj całość

Wielkopolscy Goiści na Targach Hobby

Dobre wieści (zresztą wszystkie wieści na tej stronie są dobre, bo to w końcu dobra strona jest ;)

A przechodząc do konkretów - Go (a przez to i My jako go-szerzyciele) zagości w dniach 23-24 Października na Poznańskich targach w ramach Salonu Modelarstwa, Zabawek i Gier Towarzyskich HOBBY 2010.

Jak zapewne nie trudno się domyślić prócz Go wśród głownych atrakcji znaleźć będzie można inne gry towarzyskie, zabawki, a także całą masę spraw związanych z modelarstwem.

Więcej szczegółow, a nade wszystko planowana rozpiska naszej działalności znajdzie się oczywiście w artykule.

czytaj całość

GO na Pyrkonie

Dni 26-28 marca staną się powodem ciężkiej decyzji. Ponieważ w tym czasie, w tym samym mieście,  prócz wspomnianych już Mistrzostw Polski Par odbędzię się również Pyrkon - konwent fantastyki w Poznaniu. A jako sugeruje tytuł - w tym roku, jak co roku, będziemy tam obecni.

czytaj całość

Turniej

Wydarzenie

Po długiej przerwie szykuje się w Poznaniu nowy turniej. Jeżeli nic nam nie przeszkodzi odbędzie się on w dniach 10-11 kwietnia na Politechnice Poznańskiej.

czytaj całość

GO na PGA 2009

Wszystkim miłośnikom gier komputerowych, fantastyki, paintballa, czy też targów poznańskich niesiemy dobrą nowinę. Otóż wśród gwaru, huku i hałasu tegorocznej edycji Poznań Game Arena (16-18.10.2009) znajdzie się oaza spokoju dająca szansę do chwili zadumy i kontemplacji nad filozoficzną naturą najstarszej gry świata - Go oczywiście.

Znaczy jeśli tylko uda się nam zdobyć jakieś dźwiękoszczelne materiały na stoisko... W każdym razie my będziemy, sprzęt też będzie, turnieje będą, nagrody też się znajdą, a przy odrobinie szczęścia pojawi się też pierwszy model koszulki klubowej.

Więc serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.

czytaj całość