Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Hobby 2015

Hobby 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej w Poznaniu, który odbędzie się w ramach targów Hobby.

Wpisowe na turniej zapewnia wejściówkę na targi: HobbyPoznań Game ArenaHappy BabyAqua & Zoo i Tour Salon.

czytaj więcej...

wyniki

Cognifide Go Cup 2014

Już trzeci rok z rzędu mamy zaszczyt zaprosić Was na turniej Cognifide Go Cup sponsorowany przez firmę Cognifide. Turniej, w którym pula nagród wyniesie około 3500zł odbędzie się podczas Targów Hobby 25-26 października 2014. Jak co roku zapewniamy wejściówki na targi i dlatego rejestracja jest obowiązkowa.

czytaj więcej...

wyniki

Spotkania po przerwie

Różne

Po lipcowej przerwie wznawiamy spotkania klubowe.

Nastąpi jedna zmiana, od teraz spotkania będą
w poniedziałek oraz czwartek.

czytaj całość

Cognifide Go Cup #4

Październik zapowiada się bardzo bogaty w turnieje go. Również w Poznaniu przygotowujemy się do turnieju zamykającego cykl Cognifide Go Cup. W dniach 19-20 października odbywać się będą targi Hobby oraz Poznań Game Arena, na których od kilku lat jesteśmy obecni. Tym razem podczas targów odbędzie się ostatni w tym roku turniej liczony do Cognifide Go Cup.

czytaj więcej...

wyniki

Przerwa wakacyjna

Różne

Na dworze ładna pogoda, wielu goistów w wyjazdach i Letnia Szkoła Go - czyli czas na przerwę wakacyjną od spotkań.

Przerwa zacznie się w czwartek 8.08 i potrwa dwa tygodnie. Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 27.08.

A w między czasie zapraszamy do zabrania się z nami na Letnią Szkołę Go.

czytaj całość

Spotkania w tym tygodniu

Różne

W tym tygodniu pomimo dni świątecznych, oraz "długiego weekendu" spotkania odbywają się normalnie. Zapraszamy we wtorek i czwartek od 17:00 do wieczora.

czytaj całość

Regulamin Cognifide Go Cup

Wydarzenie

Cykl Cognifide Go Cup będzie składał się z czterech turniejów, które odbędą się w 2013 rokuw Poznaniu. Poniżej publikujemy regulamin cyklu.

czytaj całość

Cognifide Go Cup

Witamy serdecznie w roku 2013 i zapraszamy wszystkich goistów do udziału w cyklu Cognifide Go Cup składającego się z czterech turniejów.

Pierwszy turniej odbędzie się już 26 stycznia w Poznaniu, dodatkowo przewidujemy turniej towarzyszący na “trzynastkach”.

Regulamin cyklu dostępny na naszej stronie.

czytaj więcej...

wyniki

Zmiana terminów spotkań

Od tego tygodnia zmieniamy dzień spotkań z poniedziałku na wtorek. Godziny pozostają te same - od 17:00 do 20:00 albo i dłużej.

Zapraszamy.

czytaj całość

4 dwuosobowe wejściówki na Targi Hobby 2012

Różne

Dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim oraz firmie Cognifide Polska, mamy do rozdania 4 dwuosobowe wejściówki na Targi Hobby 2012, które odbędą się w najbliższy weekend. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie odbywają się również targi PGA (Poznań Game Arena), Happy Baby oraz Aqua Zoo. Na wszystkie obowiązuje jedna wejściówka! 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w hali 3A, czeka tam na Was mnóstwo atrakcji.

Konkurs zakończony, lista zwycięzców w artykule.

czytaj całość

Cognifide sponsorem Turnieju Go

Sponsor Turnieju - Cognifide

Z wielką radością informujemy, że firma Cognifide została sponsorem Turnieju Go na Targach Hobby.

Cognifide specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych systemów zarządzania treścią z wykorzystaniem technologii Java i .NET.

Firma dba nie tylko o swoich klientów, ale także chętnie włącza się w pasje swoich pracowników. O jej działaniach możecie poczytać na profilu Facebooka. Znajdziecie tam również informacje o Cognifide'owej Lidze Go, która trwa od sierpnia.

Szczegóły Turnieju znajdziecie w dalszej części artykułu.

czytaj więcej...

wyniki

Honte na Targach Hobby

Nie znasz Go?

Już po raz szósty będziemy gościć na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tym razem zaplanowaliśmy atrakcje zarówno dla goistów jak i dla tych co dopiero usłyszą o go po raz pierwszy.

27 i 28 października na Targach Hobby nauczymy setki ludzi grać w go. Każdy kto odwiedzi nasze stoisko będzie mógł poznać najstarszą grę świata, rozwiązać problemy życia i śmierci lub wziąć udział w mini turnieju.

Równolegle na naszym stoisku odbędzie się dwudniowy Turniej Go dla tych, co już poznali tę piękną grę.

czytaj całość

Piotr Wysocki zagra w Mistrzostwach Polski

Piotr Wysocki

W trakcie Eliminacji do Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Olsztynie, Piotr Wysocki - członek naszego klubu, zajął 4 miejsce i zakwalifikował się tym samym do udziału w Mistrzostwach Polski.

Gratulujemy!

czytaj całość

Spotkania w lipcu

Dzisiaj zaczyna się Letnia Szkoła Go na Przystanku Alaska.

Poniważ znaczna grupa poznaniaków będzie się tam opalać, kąpać i grać w Go, to nie będzie spotkań w najbliższy poniedziałek (9.07) oraz czwartek (12.07). W kolejnym tygodniu spotkania zapewne będą. Za to zapraszamy na LSG, można przyjechać nawet na jeden dzień.

Update: spotkania w poniedziałek (16.07) również nie będzie, najbliższe spotkanie w czwartek (19.07).

Update2: spotkanie dziś (19.07) odbędzie się w trybie rozproszonym, tj. każdy stąd gdzie się znajduje pomyśli troszeczkę o innych klubowiczach. Prostszymi słowy - nie ma spotkania.

czytaj całość

Wygraliśmy Wielki Turniej Piłkarzyków

Nasz drużyna ("Honte") wygrała Wielki Turniej Piłkarzyków organizowany przez Głos Wielkopolski. Turniej odbył się w poznańskiej strefie kibica w trakcie trwania Euro2012.

Zwycięzka drużyna w składzie Sylwia Barcicka (pasqda) i Grzegorz Sobański (silk) wygrała komplet gier i zdobyła Puchar Głosu Wielkopolskiego, który można podziwiać w klubie.

czytaj całość

Wizyta Xie Guochen

Wydarzenie

Aktualizacja: we wtorek jednak warsztatów nie będzie, przepraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

W tym tygodniu odwiedzi nas Xie Guochen, gracz pochodzenia chińskiego, 8dan w rankingu amerykańskim, 6dan w europejskim. Dokładnie szczegóły wizyty będą uzgadnanie na bieżąco, ale spodziewamy się, że w poniedziałek oraz wtorek poprowadzi warsztaty.

czytaj całość

Turniej piłki stołowej w strefie kibica

Jak wszyscy odwiedzający klub wiedzą, w przerwach pomiędzy grami w Go, grywamy zwykle w piłkarzyki. W ostatni weekend zawodnicy z klubu wystartowali w turnieju w Galerii Malta zajmując 4 miejsce.

Kolejna okazja do gry turniejowej będzie w trakcie trwania Euro w Strefie Kibica. W wielodniowym Turnieju o puchar Głosu Wielkopolskiego wystawimy co najmniej jedną reprezentację klubową (pasqda&silk).

Zachęcamy także wszystkich pozostałych klubowiczów do startu - dobra okazja wykorzystać częsty trening. A do wygrania są cenne nagrody.

czytaj całość

Spotkanie 2 maja

Różne

Z okazji wolnego czasu, przerw świątecznych, i tak dalej, zapraszamy dzisiaj od godziny 17:00 na dodatkowe spotkanie w tym tygodniu.

czytaj całość

Turniej w Poznaniu

Turniej w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy wszystkich na turniej do Poznania 14 kwietnia 2012

Tradycyjnie w Poznaniu grać będziemy w grupach zależnie od rankingu. Przewidujemy trzy grupy, w każdej będą do wygrania nagrody. W dwóch silniejszych grupach gry równe, w ostatniej handicap obniżony o dwa.

czytaj całość

Turniej w Toruniu

Po ograniczonej aktywności Poznańskich goistów na turniejach wróciliśmy do gry. W ostatnio weekend wybraliśmy się w cztery osoby na turnieje do Torunia. Paulina zagrała w Mistrzostwach Polski Juniorów a Darek, Piotr i Silk zagrali w Rubinowym Kamieniu.

czytaj całość

Pokaz Go w szkole podstawowej nr 71

W dzień wagarowicza wybraliśmy się do szkoły podstawowej nr 71 przy ulicy Przybyszewskiego, aby przedstawić uczniom klas czwartych Go. W ciągu jednej lekcji przedstawiliśmy Atari Go oraz daliśmy uczniom możliwość grania między sobą.

czytaj całość

Wyniki lutowego turnieju

W sobotę odbył się lokalny turniej. Trzy rundy zagrało ośmiu graczy z Poznania. Przy okazji wszyscy obiecali, że turniejów będzie więcej.

czytaj całość

Turniej Klubowy

Wydarzenie

Pomimo mrozu na dworze zapraszamy na mały turniej klubowy aby rozgrzać swoje szare komórki. Gramy w sobotę 25 lutego.

czytaj całość

Leszek Sołdan Mistrzem Polski 2011

Leszek Sołdan

Przez pierwsze cztery dni grudnia odbywały się w Poznaniu finały tegorocznych Mistrzostw Polski. Ośmiu graczy zmierzyło się systemem każdy-z-każdym. Po trudnej walce Leszek Sołdan został Mistrzem Polski 2011. Jest to 15ty tytuł Mistrza dla Leszka.

czytaj całość

Mistrzostwa Polski

Wydarzenie

Tegoroczna Liga Mistrzostw Polski odbędzie się w Poznaniu, w dniach od 1 do 4 grudnia. O tytuł Mistrza 2011 walczyć będzie osiem osób. Cztery z nich awans do finału zapewniły sobie w zeszłym roku, zajmując pierwsze cztery miejsca w zeszłorocznej lidze. Druga czwórka wyłoniona została w eliminacjach, które odbyły się w Łodzi w dniach 17 i 18 września.

czytaj całość

Targi Hobby

Z radością zapraszamy na drugą w historii edycję targów Hobby poszerzonych o tematykę zabawek oraz gier towarzyskich. Impreza odbędzie się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 22-23 października 2011r.

W poprzedniej edycji targów wzięło udział udział 215 firm i indywidualnych osób, prezentując swoje modele, produkty, kolekcje i gry. W kilku halach każdy może znaleźć zabawę dla siebie. Począwszy od precyzyjnych modeli oddających każdy detal żaglowców, pociągów czy nawet pojazdów wprost ze science fiction; przez jeżdżące po torach pociągi z zamodelowanymi wnętrzami wagonów; po zdalnie sterowane samochody wyścigowe.

czytaj całość

Honte na Letniej Szkole Go

LSG 2010

Podobnie jak w poprzednich latach, zdecydowaną większość goistów trafia na wakacje w to samo miejsce - na przystanek Alaska, gdzie organizowana jest Letnia Szkoła Go. Jest to największa impreza goistyczna roku (nie jest to chwyt marketingowy; tak po prostu jest) i nie może na niej zabraknąć przedstawicieli Wielkopolskiego Ośrodka Go.

W tym roku jadą (prawie) wszyscy ;]

W związku z tym z przykrością chcelibyśmy poinformować, że w czasie LSG, tj. 6 - 21 sierpnia, nie będzie spotkań w klubie na Kopernika.

 

czytaj całość

O Japonii w Promyczku

Wiedziałem, że taki dzień nadejdzie. Posiadanie dziecka w przedszkolu oznacza swobodną wymianę myśli młodocianych i chwalenie się, czyj tata czy mama jest super, bo: pracuje w Dani, gra na klarnecie, jeździ Dodgem, itp. – cytaty z życia wzięte. Basia nie mogła zostać z tyłu, a że tata jest pospolitym informatykiem, trzeba było coś wymyślić…

Okazja nasunęła się podczas programu zwiedzania świata – palcem po mapie – realizowanego przez cały semestr w grupie średniaków. Podczas „postoju” w Azji nieśmiało zasugerowałem prezentację o Japonii.

czytaj całość

Pierwsze spotkanie w nowym klubie

Wejście

W najbliższy wtorek rozpoczynamy spotkania w nowym miejscu - na ulicy Kopernika.

Przez ostatnich kilka miesięcy trwały intensywne prace nad remontem pomieszczenia do którego teraz przenosimy spotkania klubowe.

czytaj całość

Ostatnie spotkanie w Wiktorii

Wydarzenie

W najbliższy czwartek (14.04) odbędzie się ostatnie spotkanie klubu w ODK Wiktoria. Po wielu latach współpracy z Wiktorią poznański klub wchodzi na nową drogę.
Spotkania w Wiktorii odbywały się odkąd pamiętam, to tam przyszedłem pierwszy raz do klubu, to tam uczyłem się grać. Podejrzewam, że wiele osób ma duży sentyment do tego miejsca spotkań. Stąd w ten czwartek ostatnia okazja pojawić się i zagrać na Os. Zwycięstwa.
Może ktoś coś upiecze? :)

czytaj całość

Ogólnopolska Liga Międzyklubowa

Fot.: torisan3500 (CC-by-nc)

Po bardzo udanym i przyjemnym pojedynku Poznań - Szczecin, razem ze szczecińskim klubem Porfirion wystosowaliśmy apel o utworzenie Ogólnopolskiej Ligii Międzyklubowej. Poniżej prezentujemy proponowane aspekty techniczne jej organizacji, wraz z dosyć obszernym uzasadnieniem i omówieniem.

Zapraszamy wszystkie chętne kluby do uczestnictwa! Szczegóły uzgodnimy między wszystkimi zainteresowanymi,

czytaj całość

Wielkopolscy Goiści na Targach Hobby

Dobre wieści (zresztą wszystkie wieści na tej stronie są dobre, bo to w końcu dobra strona jest ;)

A przechodząc do konkretów - Go (a przez to i My jako go-szerzyciele) zagości w dniach 23-24 Października na Poznańskich targach w ramach Salonu Modelarstwa, Zabawek i Gier Towarzyskich HOBBY 2010.

Jak zapewne nie trudno się domyślić prócz Go wśród głownych atrakcji znaleźć będzie można inne gry towarzyskie, zabawki, a także całą masę spraw związanych z modelarstwem.

Więcej szczegółow, a nade wszystko planowana rozpiska naszej działalności znajdzie się oczywiście w artykule.

czytaj całość

Wrześniowe spotkania

Różne

Z powodu odbywających się w przyszłym tygodniu targów, odwołane jest spotkanie klub we wtorek, 14 września, w Krieku. Kolejne spotkanie 21 września zgodnie z planem.

Spotkania w ODK Wiktoria w rozpoczynającym się roku szkolnym zaczniemy od 23 września. Miejsce jak zwykle, godziny jak zwykle - 17-20 [Czwartki].

czytaj całość

GO na Pyrkonie

Dni 26-28 marca staną się powodem ciężkiej decyzji. Ponieważ w tym czasie, w tym samym mieście,  prócz wspomnianych już Mistrzostw Polski Par odbędzię się również Pyrkon - konwent fantastyki w Poznaniu. A jako sugeruje tytuł - w tym roku, jak co roku, będziemy tam obecni.

czytaj całość