Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

Turniej

Wydarzenie

Po długiej przerwie szykuje się w Poznaniu nowy turniej. Jeżeli nic nam nie przeszkodzi odbędzie się on w dniach 10-11 kwietnia na Politechnice Poznańskiej.

czytaj całość

PGA - dzień drugi + podsumowanie

Nasza ekipa

Niedziela okazała się dla nas zdecydowanie łagodniejsza od dnia pierwszego. Po szaleńczej sobocie zmęczone tłumy postanowiły, że pora na dzień wytchnienia i na całym terenie targów pojawiło się znacznie mniej zwiedzających. Nam jednak dzień odpoczynku nie był dany, co w połączeniu z zabieganym początkiem tygodnia daje parę dni opóźnienia w powstaniu relacji. Na szczęście teraz możecie już nacieszyć oczy i serca z dawna oczekiwanymi informacjami, bo oto lista zwycięzców goistycznych turniejów i konkursów z PGA 2009 jest już dostępna.

 

Co więcej - Fotoreportaż już jest na stronie!

czytaj całość

PGA - dzień pierwszy + Nowe Świeże Koszulki Klubowe

Pierwszy dzień tegorocznego PGA mamy już za sobą. Przez nasze stoisko przewinęło się naprawdę dużo ludzi (tyle, że gdyby każda złożyła swój podpis z poparciem, to już w niedzielę moglibyśmy zakładać własna partię polityczną). Stoisko było tak popularne, że nieraz po zaoferowaniu wytłumaczenia zasad nowym zwiedzającym stawałem przed przykrą rzeczywistością braku wolnych stolików, które ktoś zajął w między czasie.

Nie należy również zapominać o tym, że był to dzień  wielkiego debiuty pierwszych klubowych koszulek. Dzięki sprawności naszych niemalże profesjonalnych grafików mogliśmy pochwalić się nowym, szykownym i niewątpliwie w tym sezonie modnym ciuchem przed tak dużym zgromadzeniem.

Zdjęcia (także koszulek) są tutaj.

Wyniki turniejów i konkursu ukażą się jutro (niestety nazwiska zwycięzców zostały na naszym zapleczu na PGA).

czytaj całość

GO na PGA 2009

Wszystkim miłośnikom gier komputerowych, fantastyki, paintballa, czy też targów poznańskich niesiemy dobrą nowinę. Otóż wśród gwaru, huku i hałasu tegorocznej edycji Poznań Game Arena (16-18.10.2009) znajdzie się oaza spokoju dająca szansę do chwili zadumy i kontemplacji nad filozoficzną naturą najstarszej gry świata - Go oczywiście.

Znaczy jeśli tylko uda się nam zdobyć jakieś dźwiękoszczelne materiały na stoisko... W każdym razie my będziemy, sprzęt też będzie, turnieje będą, nagrody też się znajdą, a przy odrobinie szczęścia pojawi się też pierwszy model koszulki klubowej.

Więc serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.

czytaj całość

Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach - Wyniki

Reportaż

Pierwszy Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach już się skończył. Było na prawdę krwawo, grupy walczyły, odbierały sobie oddechy i ginęły dziesiątkami. Nie zabrakło też cross-cutów. Tytuł Mistrza Dziewiątek 2009 w Poznaniu wywalczył Mikołaj.

A oto całe podium:

  1. Mikołaj Olszański
  2. Dariusz Maćkowiak
  3. Grzegorz Sobański

czytaj całość

Puchar Cafe de Paris - wyniki

Cafe de Paris

W sobotę 6 czerwca zagraliśmy mały turniej z okazji inauguracji spotkań w Cafe de Paris. Jest to mała, przytulna kafejka na ulicy Wodnej w samym centrum Poznania.

Nagrodami w turnieju były puchary lodowe ufundowane przez gospodarza, oraz książka "Zagraj ze mną w Go" ufundowana przez Janka Lubosa.

czytaj całość

Spotkanie klubowe 19.03.2009

Reportaż

Pod koniec czwartkowego spotkania w naszych poznańskich goistach odezwał się duch bojowy. Czterech dzielnych graczy zagrało mini-ligę na dziewiątkach. Pozostali klubowicze wiernie kibicowali i odliczali czas do końca spotkania...

 

czytaj całość

Bajka o początkach Go

Różne

Dawno, dawno temu w Chinach władcą był mądry i dobry cesarz Yao. We wszystkich, nawet najodleglejszych prowincjach ludziom żyło się dobrze i dostatnio, a wrogowie z daleka omijali potężne cesarstwo. Cesarz Yao miał tylko jedno, ogromne zmartwienie: jego jedyny syn i następca tronu, książę Dan Zhu zajmował się tylko rozrywkami. Nie interesowały go problemy cesarstwa, nie chciał uczyć się, jak dobrze władać wielkim krajem.

czytaj całość