Honte

Wielkopolski Ośrodek Go

GO na PGA 2009

Wszystkim miłośnikom gier komputerowych, fantastyki, paintballa, czy też targów poznańskich niesiemy dobrą nowinę. Otóż wśród gwaru, huku i hałasu tegorocznej edycji Poznań Game Arena (16-18.10.2009) znajdzie się oaza spokoju dająca szansę do chwili zadumy i kontemplacji nad filozoficzną naturą najstarszej gry świata - Go oczywiście.

Znaczy jeśli tylko uda się nam zdobyć jakieś dźwiękoszczelne materiały na stoisko... W każdym razie my będziemy, sprzęt też będzie, turnieje będą, nagrody też się znajdą, a przy odrobinie szczęścia pojawi się też pierwszy model koszulki klubowej.

Więc serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska.

czytaj całość

Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach - Wyniki

Reportaż

Pierwszy Wiktoriański Turniej Inauguracyjny na Dziewiątkach już się skończył. Było na prawdę krwawo, grupy walczyły, odbierały sobie oddechy i ginęły dziesiątkami. Nie zabrakło też cross-cutów. Tytuł Mistrza Dziewiątek 2009 w Poznaniu wywalczył Mikołaj.

A oto całe podium:

  1. Mikołaj Olszański
  2. Dariusz Maćkowiak
  3. Grzegorz Sobański

czytaj całość

Puchar Cafe de Paris - wyniki

Cafe de Paris

W sobotę 6 czerwca zagraliśmy mały turniej z okazji inauguracji spotkań w Cafe de Paris. Jest to mała, przytulna kafejka na ulicy Wodnej w samym centrum Poznania.

Nagrodami w turnieju były puchary lodowe ufundowane przez gospodarza, oraz książka "Zagraj ze mną w Go" ufundowana przez Janka Lubosa.

czytaj całość

Spotkanie klubowe 19.03.2009

Reportaż

Pod koniec czwartkowego spotkania w naszych poznańskich goistach odezwał się duch bojowy. Czterech dzielnych graczy zagrało mini-ligę na dziewiątkach. Pozostali klubowicze wiernie kibicowali i odliczali czas do końca spotkania...

 

czytaj całość

Bajka o początkach Go

Różne

Dawno, dawno temu w Chinach władcą był mądry i dobry cesarz Yao. We wszystkich, nawet najodleglejszych prowincjach ludziom żyło się dobrze i dostatnio, a wrogowie z daleka omijali potężne cesarstwo. Cesarz Yao miał tylko jedno, ogromne zmartwienie: jego jedyny syn i następca tronu, książę Dan Zhu zajmował się tylko rozrywkami. Nie interesowały go problemy cesarstwa, nie chciał uczyć się, jak dobrze władać wielkim krajem.

czytaj całość